A ULUSLARARASI KALİTE BELGELENDİRME VE EĞİTİM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Standardının Faydaları Nelerdir?

Müşterilere verilen hizmetin, sunulan ürünün, iletişimin kaliteli hale gelmesi ve firmanın güvenilir bir profile sahip olması ISO 10002 belgesinin yaptırımlarıyla mümkün hale gelmektedir. Müşteri memnuniyetini sağlayan firmalar, kendilerini sektörde kanıtlamak için bu belgeyi alması gerekir. Sektörde hizmet verdiğinden bu yana tüm müşterilerinin memnuniyetini sağlamış bir firma olarak anılmak isteniliyorsa, bu belgenin alınması gerekir. Belge alınmadığı taktirde müşteri memnuniyetinin sağlandığını ispatlamak veya duyurmak biraz zor olacaktır. Belge, şirketin memnuniyeti oluşturduğunu belgelemekte ve kanıtlamaktadır. Bu yüzden belgenin alınması gerekir. Belgeye sahip olan şirketler ve firmalar, diğer müşterilerinin aklındaki soru işaretlerini engelleyecektir. Bu sayede yeni müşterilerin aklında herhangi bir güven problemi veya kuşku bulunmayacaktır.

Belgeyi alan şirketlerin üst düzey kaliteye sahip olması, mümkün olduğundan dolayı yoğun talep gören bir belge haline gelmesi de mümkündür. ISO 10002 belgelendirme kuruluşu olarak, firmaların hangi adımları izlemesi gerektiğine yardımcı olmaktayız. Bu sayede şirketlerin kolay bir şekilde belgeyi alıp, müşteri potansiyelini olumlu etkilemesi söz konusu haline gelir.

ISO 10002 Belgesi Neden Alınmalı?

Belgenin alınması, şirketin müşteri potansiyelini olumlu etkileyecektir. Aynı zamanda şirketin kendi sektöründe öncü bir konuma ulaşması, söz konusu olacaktır. Tüm bunların yanı sıra ISO 10002 belgesi alan şirketler, daha fazla talep görecek ve müşteri memnuniyetini sağladığına dair bir belgeye sahip olarak bu durumu kanıtlayacaktır. Bu sayede şirketlerin yüksek düzeyde verim elde etmesi mümkün hale gelir. Şirketler belgeyi aldığı taktirde, kendi ürünlerinin üzerine veya şirketlerini tanıttığı yerlerde bu belgeyi aldığında dair tanıtım yapabilir. Reklamlarda belgenin kullanılması veya gösterilmesi, müşterilerin oluşmasını sağlayan durumlar arasındadır. Bu yüzden her sektörde, her alanda bulunan firmalar belgeyi almak için harekete geçmekte ve belgeyi alma yolunda gereken ne varsa yapmaktadır.